Slovo o hře
„Ta byla, ale blbá!”, řečeno při první zkoušce. Soubor navazuje na starou tradici lidového podkrkonošského divadla uvědomujeme si však změnu životního prostoru ve 20. století, a proto naše hra musí být lidovou hrou této doby… Jedním z inspirujících podnětů bylo představení úpických podnětů v roce 1983 v rámci poselství za mír proti jaderné válce a režisérova cesta do rodiště naší hrdinky – Kapadokie (Turecko). Klademe si základní otázku, jestli to má všechno nějaký smysl.
Jiné slovo o hře
Folklórně-urbanistická show, trochu kultovní od minulého léta, ze života slavné světice. Obsahuje písně a nadčasové přesahy. Má dnes ještě cenu být svatou? Představení vyhrálo celostátní přehlídku Šrámkův Písek a postoupilo na Jiráskův Hronov 2001.
...a jestě jedno slovo o hře
Hra o svaté Dorotě je úžasná barevná koláž obrazů hry původní a Lantovské současné, kde se ve změti nákupních vozíků, hudby, světel, kouře, ohně, vůní a chutí střetávají zdvojené postavy kontrastující dobou i pohlavím.
Vrcholem Doroty byl 71. Jiráskův Hronov. Nebýt Sergeje Fedotova, který k nám přišel do kabiny během přípravy osvětlení a ozvučení, pravděpodobně by na Dorotu čekali ministři kultury (současný i minulý) dodnes. Těm se to stejně nelíbilo, tak by to ani nevadilo... Ještě, že jsou lidé, kteří mají Krásu rádi! Kritika byla tedy velice různorodá a tak to má být! A jak jsme vypadali po obou představeních?
Slovo o souboru (jediné)
Na počátku 90 – tých let byly dvěma studenty z Úpice objeveny zapomenuté hry zapadlého dramatika Dr. Krásy. Hry hochy tak zaujaly, že si autorovo jméno dali do názvu nově vzniklého souboru. Soubor šel svou nevyšlapanou cestou, a proto jeho vývoj nebyl příliš strmý. Zlom nastal o účinkování v pražském klubu Mlejn (1999). Od té doby zde soubor pravidelně účinkuje. Souborem prošlo dosud více než 100 účinkujících.
Vděčíme Arachne Labs za hostingové služby |
Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy |
Statistika
|