Společnost doktora Krásy

Navigace:


Dokument : Prosba o přispění na knihu textů Dorotky Žurkové

Prosba o přispění na knihu textů Dorotky Žurkové

Milí přátelé, kamarádi, všichni účastní a zainteresovaní, spolužáci, známí, neznámí, obracím se na Vás s prosbou o pomoc.

Na posledním setkání s rodinou Dorotky Žurkové se hovořilo též o tom, v jakém stadiu jsou přípravy knihy sebraných Dorotčiných textů. Podařilo se mi dohodnout s Klubem rodáků Ortenovy Kutné hory, že v knize bude zahrnuta i Dorčina prvotina. Jsem rád, že vyšli vstříc a že se to podařilo domluit bez poskakování kolem autorských práv apod.

Tedy to nakonec nebudou „jen“ texty z pozůstalosti, ale, řekněme, vybrané, ne-li sebrané texty (nechci používat výraz kritické vydání, ale ta práce na něm postupuje v podstatě tímto způsobem, tj. úměrně kanonickému textu roste i ediční poznámka). Z hlediska edičního předpokládám, resp. doufám, že se mi podaří texty připravit do jara. Původní záměr připravit a vydat knížku k letošnímu dubnu není technicky možné realizovat. Až bude text dokončen, chtěl bych ho nejdříve celý projít s Dorčinou maminkou a sestrami.

Vydání a technické redakce kolem knihy zajistíme a konkrétně na něj Vás žádáme o podporu. Výše cílové částky na výrobu knihy není nijak stanovena, obecně platí, že čím více prostředků můžeme vynaložit, tím bude kniha vypadat lépe (grafika, repro fotografií, papír, náklad atp.).

Dorčiny sestry založily účet u České spořitelny pod číslem
000000 - 2155407023/0800,
na který, pokud budete chtít a bude to pro Vás možné, můžete přispívat jakoukoliv částkou. Prosím, abyste uváděli, pokud nechcete z jakého koliv dlvodu zůstat v anonymitě, Vaše jména. Uzávěrka pro přispívání na tento účet bude vyvěšena na Dorčiných stránkách, http://dorotka.mandlik.net/ které jsou opět v provozu.

Pokud se Vás tanto dopis jakkoliv nepříjemně dotýká, omlouvám se za jeho hromadné rozeslání, nicméně nejsem s to se ozvat každému zvlášť. Naopak, pokud je to v souladu s Vámi samotnými, prosím o jeho šíření mezi ty, které neznám, ale kteří znali Dodo.

Veškeré dotazy můžete směrovat na mail pursl@seznam.cz, pokud nebudu vědět, postoupím rodině DŽ. Díky za Váš čas a za pochopení.

Ladislav Puršl
Praha, 1. února 2010Vděčíme Arachne Labs za hostingové služby | Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy Logo Magistrátu hlavního města Prahy | Statistika

NAVRCHOLU.cz

| Valid XHTML 1.1!
Member of The Internet Defense League