Společnost doktora Krásy

Navigace:


Dokument : Tisková zpráva k rozpuštění souboru Společnosti doktora Krásy

Tisková zpráva k rozpuštění souboru Společnosti doktora Krásy

Vzhledem k pravděpodobnému dosažení vrcholu v momentálních možnostech skloubení sociální práce a uměleckých záměrů byl po představení Jiříkova vidění 10. listopadu 2005 uměleckým vedením rozpuštěn soubor Společnosti doktora Krásy. Všechny dosavadní inscenace (Blíží se den, kdy Vás budu milovat (Paris au XXe Siecle), Kaabared Dr. Krásy (a šesti zamilovaných), Utrpení knížete Sternenhocha, Jiříkovo vidění) byly staženy z repertoáru. Děkujeme všem zúčastněným včetně diváků za společně prožité chvíle. Věříme, že to nebyl zmařený čas.

V úterý 22. listopadu ve večerních hodinách proběhne v rámci oslav narozenin mladé nadějné M. M. intimní zasedání umělecké rady. Zde bude projednán a schválen umělecký plán na příští sezónu nazvaný Okno do říše Krásy. Dále budou vytvořeny nové vnitřní i vnější směrnice společnosti.

Cílem výše uvedených opatření je obroda souboru a zvýšení umělecké kvality produkce. Předpokládáme vznik nového souboru, který se bude věnovat divadlu pod vedením Petra Lanty za asistence Jana Friče, Michaely Konárkové, Jakuba Otčenáška a Sergeje Fedotova. Dále předpokládáme vznik souboru, který se bude věnovat sakrální turistice pod pravděpodobným vedením Ondřeje Kobzy, v současné době pedagoga filozofie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Společnost doktora Krásy bude v této sezóně pravděpodobně pokračovat ve své činnosti dle smlouvy s Divadlem v Celetné. 14. prosince ve 22.30 v Divadle v Celetné se v rámci reorganizace společnosti uskuteční první večer Studia Společnosti doktora Krásy uvedením autorského představení Libora Nováka a Jana Friče Nočník pro nadženu. Tím se vracíme k vlastním kořenům - k večerům dr. Krásy, které probíhaly v letech 1998 až 2000 v Divadle Aloise Jiráska v Úpici a v Klubu Mlejn v Praze. V předjaří 2006 se pak zřejmě na scénu vrátí obnovená verze úspěšné inscenace Jiříkovo vidění v novém obsazení. V hlavních rolích se znovu objeví Martin Matejka (Divadlo v Dlouhé) a Johana Švarcová (divadlo Dno a Klicperovo divadlo Hradec Králové).

Další informace včetně archivních materiálů z dosavadní činnosti společnosti se brzy objeví na internetové stránce www.drkrasa.org

Nazdar...

občanské sdružení Společnost doktora KrásyVděčíme Arachne Labs za hostingové služby | Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy Logo Magistrátu hlavního města Prahy | Statistika

NAVRCHOLU.cz

| Valid XHTML 1.1!
Member of The Internet Defense League