Společnost doktora Krásy

Navigace:


Faust (2013)

Faust Faust (2013)

J. W. Goethe a kolektiv

režie
Petr Lanta
výprava
H. Dvořáková a Petr Lanta
hudba
Petra Hortváthová aj.
hrají
Helena Dvořáková (laureátka ceny Alfréda Radoka a Thálie), Václav Hanzl, Martin Bohadlo, Ivan Kühnmund, Petra Horváthová, Petr Lanta, Ester Gérová, Sophia Lamoš aj.

Inscenaci Faust vytvořila skupina Nová Krása ve spolupráci s herci slavného „mystického“ Divadla u mostu z ruské Permi. Snaží se vypořádat s velkým mýtem moderního člověka - faustovskou legendou, řešící problém viny a zodpovědnosti. Tragedie dívky Markéty toužící po lásce, která nezná mezí a jejího svůdce - profesora Fausta odkrývá citlivá témata, která působivě a nadčasově zpracoval již před 200 lety J.W. Goethe. - Cesta moderního člověka za štěstím může během okamžiku změnit cíl, „peklo“ si nás najde.

„Originální a velmi působivý karnevalový Faust. Otázkou jen zůstává, zda to Faust ještě je, ale časy se mění …“
(Valerij Begunov, divadelní kritik, Moskva)

Krásovská odnož Nová Krása je profesionální divadelní soubor založený v létě 2013, skládá se z mladých, zkušených a talentovaných herců. Snaží se o výrazné zapojení výtvarné a hudební složky, stejný důraz však klade i na autentické herectví. Veškeré snažení tohoto uskupení vychází z jednoduché úvahy - „skutečné divadlo vzniká tady a teď, ale vždy s vědomím jisté historické kontinuity." Soubor tvoří Helena Dvořáková – členka souboru Divadla v Dlouhé, byla a je mnohokrát oceňovaná za zde vytvořené divadelní role. Významné herecké příležitosti získává rovněž ve filmu a televizi. S režisérem Petrem Lantou spolupracovala na prvním českém uvedení hry papeže Jana Pavla II. (Karola Wojtyly) – Před zlatnickým krámem v Divadle v Dlouhé. Herec a hudebník Martin Bohadlo - rodák z Náchoda - se ve Společnosti Dr. Krásy dříve významně mihnul – účastnil se památné inscenace Macbeth 2003. V té době již studoval herectví na KALD DAMU, mezitím stále hraje se svým mateřským souborem Geisslers Hofcomoedianten Kuks, od ukončení DAMU je členem Studia Y. Úspěšně se věnuje filmu jako herec, ale také jako kameraman a režisér. Václav Hanzl – prošel snad všemi profesionálními scénami v Brně, kde působil mimo jiné v Divadle Husa na Provázku pod vedením režiséra Vladimíra Morávka, což jeho další uměleckou práci významně ovlivnilo. Petra Horváthová po absolvování DAMU nastoupila do Divadla Pod Palmovkou, kde jí jsou svěřovány role krásných svůdných žen. Vedle herectví se věnuje komponování hudby, vytvořila například hudbu k inscenaci Ondřeje Sokola v Činoherním klubu. Ivan Kühnmund – vystudoval v Německu psychologii, po roce 1989 se přestěhoval do své původní vlasti, zde se vrací ke své lásce z mládí – divadlu, tuto vášeň získal díky otci, který byl členem souboru E. F. Buriana a také dlouhá léta působil ve Vinohradském divadle. Sophia Lamoš je mladá talentovaná hudebnice, vyrůstala ve Vídni v rodině českých emigrantů, do Čech se přestěhovala, aby zde mohla studovat zpěv. Působí v různých jazzových a jiných hudebních uskupeních.

Světová premiéra této inscenace Faust se uskutečnila  10. října 2013 v Permi (Ruská federace) v Divadle u mostu.

Délka představení – cca 90 minut bez přestávky.

fotografieVděčíme Arachne Labs za hostingové služby | Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy Logo Magistrátu hlavního města Prahy | Statistika

NAVRCHOLU.cz

| Valid XHTML 1.1!
Member of The Internet Defense League