Společnost doktora Krásy

Navigace:


Limpopo - pohádky z Afriky

Limpopo - pohádky z Afriky

Rodinná loutková inscenace.

V roce 2010 strávila bioložka Tereza Bělíková několik měsíců v Mosambiku mezi domorodými obyvateli. V  tradiční vesničce Xkumbe ležící v Národním parku Limpopo. Zde se spřátelila se Sérgiem Sitoem, který ji vyprávěl několik pohádek, které znal od své babičky. Jen málo lidí dnes žije v těsném sepětí s okolní přírodou tradičním způsobem života. Místo, odkud pochází tyto pohádky, je zářnou výjimkou. Lidé zde stále žijí v hliněných chýších, pěstují kukuřici a maniok, chovají krávy a kozy. Svá stáda hlídají před lvy a šakaly, jejich políčka občas podupe slon. Příběhy, které vypráví, jsou zároveň drsné i veselé, odráží život v nelehkých podmínkách, kde je člověk odkázán sám na sebe i na pomoc druhých, závislý na příchodu dešťů a denně vystaven smrtelnému nebezpečí při možném střetu s jedovatými hady nebo krokodýli.

Při zhlédnutí našeho představení zjistíte, že ne vždy byl králem zvířat lev, a také kdo je nejchytřejší. Několik veselých pohádek vždy doprovází silné poselství - někdy poněkud nečekané.

Premiéra 9. 12. 2012 od 10.30 v Divadle v Celetné.


podle vzprávění Sérgia Sitoe zapsala
Tereza Bělíková
Režie
Petr Lanta
Výprava
klára Schück
Odborná spolupráce
Martin Matejka
Hrají
Tereza Bělíková, Iva Dvořáková, Daniel Červinka, Petr Lanta aj.
Pro děti od 4 let a dospělé.
Délka představení
55 minut

Inscenace vznikla s podporou magistrátu hlavního města Prahy.

asa

fotografie

Domorodý vypravěč Sergio (Mosambik)

Domorodý vypravěč Sergio (Mosambik)Vděčíme Arachne Labs za hostingové služby | Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy Logo Magistrátu hlavního města Prahy | Statistika

NAVRCHOLU.cz

| Valid XHTML 1.1!
Member of The Internet Defense League