Společnost doktora Krásy

Navigace:


Mnich

Mnich - plakát

Mnich 2009

Třináctiletý chlapec P.L. vytáhl tajně z maminčiny knihovny svazek v černých deskách. Sny, hrůzy magické a mocná mámení, přízraky noční a zlá znamení. Mnich jako psychodrama nikým (ne)týraných pokusných králíků. Největší divadelní tragédie od vyhoření Národního divadla. V inscenaci jde o hřích.

Jsem uprostřed propasti. Vnímám svou kůži jako hranici a okolní svět jako drtič. Pocit oddělení je úplný; stávám se odnynějška vězněm sebe sama. K vrcholnému splynutí nikdy nedojde. Cíl života je minut. Jsou dvě hodiny odpoledne. (M Houellebeca)

„Hřích jako šifra pro rozměr lidského bytí, bytí, které se jaksi samo ničí, samo rozpadá, samo upadá, samo je sobě i jiným odcizené… hřích jako ne-moc, malo–mocenství duše; jako prokletí, které na nás, lidech, nějakým podivným způsobem leží, ale nerozežírá nás zvenčí, ale zevnitř, v tom, co jsme my sami, ve vůli, v rozhodování v myšlení…“ (J. Veselý).

Premiéra 19. 11. 2009 od 19.30 v Divadle v Celetné,
druhá premiéra 14. 12. tamtéž.


Autoři
M. G. Lewis, Carmelo Bene
Režie
Petr Lanta
Dramaturgie
Jindřich Veselý
Dramaturgická spolupráce
Vladimír Mikulka
Asistentka režie
Alžběta Kosthunová
Kostýmy, scéna
Klára Schück, Martin Wedell
Hudba
Christoval Medina de Las Cisternas (Itálie)
Hrají
Jan Hájek j. h. / Petr Lanta, Michaela Michajlovová, Alžběta Kostrhunová, Jakub Otčenášek, Tereza Bělíková, Martin Matejka j. h. / Libor Novák, Ester Gerová, Marek Novák, Iva Dvořáková a jiní
Překlad: Michaela Řezáčová
Pohybová spolupráce
Tereza Indráková

Premiéra 19. listopadu 2009 v 19.30 v Divadle v Celetné v Praze

fotografie

Petr Lanta


Vděčíme Arachne Labs za hostingové služby | Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy Logo Magistrátu hlavního města Prahy | Statistika

NAVRCHOLU.cz

| Valid XHTML 1.1!
Member of The Internet Defense League