Společnost doktora Krásy

Navigace:


2012 Zánik domu Usherů

2012 Zánik domu Usherů

"Jeho srdce je loutna zavěšená, sotva se ho dotkneš, zní."

Rozpad subjektivity, která se nechce se-tkat se svou minulostí-vinou v uhrančivém podání herce Daniela Červinky, potomka starobylého ruského rodu; berme stvoření jako budík, který drnčí na talíři vedle postele na mol jablkem poznání opilého Adama a naši hru jako vizualizaci jeho neklidného ranního spánku, zaplněného predelirantními vidinami a horečnatými přízraky.

„Hřích jako šifra pro rozměr lidského bytí, bytí, které se jaksi samo ničí, samo rozpadá, samo upadá, samo je sobě i jiným odcizené… hřích jako ne-moc, malo–mocenství duše; jako prokletí, které na nás, lidech, nějakým podivným způsobem leží, ale nerozežírá nás zvenčí, ale zevnitř, v tom, co jsme my sami, ve vůli, v rozhodování v myšlení…“ (J. Veselý).

Tato inscenace je zároveň pokusem o návrat talentovaného herce a hudebníka Daniela Červinky (Karlinské hudební divadlo, Městské divadlo Karlovy Vary, Divadlo Minor, Divadlo v Celetné aj.), nyní v plném invalidním důchodu, na divadelní scénu.

Předpremiéra 14. 11. 2012 od 19.30 v Café V lese.
Premiéra 2. 12. 2012 od 21.00 v Divadle v Celetné.


dle
E. A. Poea
Režie
Petr Lanta
Scénografie
Martin Wedel
Odborná spolupráce
Jindřich Veselý
hudba
DJ Sekkisfader a DJ Švedys
v hlavní roli
Daniel Červinka
Délka představení
65 - 333 minut
Představení plynule přechází v apokalyptickou diskotéku...

Inscenace vznikla s podporou magistrátu hl.města Prahy

z tiskuVděčíme Arachne Labs za hostingové služby | Činnost společnosti podporuje Magistrát hlavního města Prahy Logo Magistrátu hlavního města Prahy | Statistika

NAVRCHOLU.cz

| Valid XHTML 1.1!
Member of The Internet Defense League